KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17132389

nr 1713 2389

Frans Gard

(1892-1978), Sverige

Oljemålning, Solnedgång. Signerad. Olja på duk, 63x89 cm, yttermått inklusive ram: 84x109 cm

Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 14 juli 2025
kl 20:05:28

11/7 13:30:17 1      100 kr
14/7 10:24:07 2      Vinnande bud

Frans Gard

Läs mer om Frans Gard