KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16925363
nr 1692 5363
Evald Kallstenius
(1898-1957), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1953, skärgårdsmotiv. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x73 cm
Evald Kallstenius, svensk målare född i Stockholm 1898, död 1957.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 april 2025
kl 20:00:12
7/4 19:36:32
Evald Kallstenius
Läs mer om Evald Kallstenius