KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12688302
nr 1268 8302
Carl-William Hammar
(f. 1918)
Oljemålning, Carl-William Hammar (f. 1918), motiv från Solna. Signerad. Olja på duk, 54x72 cm
Carl-William Hammar, född i Helsingfors 1918, målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 12 augusti 2019
kl 18:37:43
8/8 20:03:32
300 kr
12/8 17:21:41
Carl-William Hammar
Läs mer om Carl-William Hammar