KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15989322
nr 1598 9322
Bertil Öhlund
(1923-2003), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Sydfranskt landskap". Olja på duk, 81x100 cm, yttermått inklusive ram: 84x103 cm
Bertil Öhlund, född 1923 i Solna, död 2003, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 februari 2024
kl 18:30:33
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Bertil Öhlund
Läs mer om Bertil Öhlund