KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12261025

nr 1226 1025

Astrid Munthe de Wolfe

(f. 1926), Sverige

Oljemålning, "Juni, Waxholm". Signerad AMdW. Olja på duk, 27x41 cm. Skänkt till auktionen av Elisabeth Douglas genom stadsbrud Ettan Bratt

Astrid Munthe de Wolfe, född 1926 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.000 kr

torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00

     600 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
     800 kr
     900 kr

  • Tema
  • 18 okt

Stadsbrudskåren

Läs mer om Stadsbrudskåren

Astrid Munthe de Wolfe

Läs mer om Astrid Munthe de Wolfe