KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14463044
*
nr 1446 3044
Anshelm Schultzberg
(1862-1945), Sverige
Oljemålning, Signerad, skogsstig. Olja på duk, 37x51cm, yttermått inklusive ram: 46x61cm
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2022
kl 19:08:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 15:44:01
1
5.000 kr
28/1 11:58:20
2
Vinnande bud
- Klassiska
31 jan
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Anshelm Schultzberg
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
Läs mer om Anshelm Schultzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anshelm schultzberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar skogsstig sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14
*
Anshelm Schultzberg
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
Läs mer om Klassiska
Läs mer om Anshelm Schultzberg
nr 1446 3044
Anshelm Schultzberg
(1862-1945), Sverige
Oljemålning, Signerad, skogsstig. Olja på duk, 37x51cm, yttermått inklusive ram: 46x61cm
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
| Utrop: | 6.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 5.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/1 15:44:01 | 1 | 5.000 kr |
| 28/1 11:58:20 | 2 | Vinnande bud |
- Klassiska
31 jan
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Anshelm Schultzberg
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.Läs mer om Anshelm Schultzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anshelm schultzberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar skogsstig sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14



