KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16737171

nr 1673 7171

Siri Rathsman

(1895-1974), Sverige

Monogramsignerad, blandteknik, 29x38 cm, yttermått inklusive ram: 53x68 cm

Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 20 januari 2025
kl 20:47:45

20/1 20:42:45 1      Vinnande bud
20/1 20:42:59 1      justering av budtak

Siri Rathsman

Läs mer om Siri Rathsman