KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16737171
nr 1673 7171
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Monogramsignerad, blandteknik, 29x38 cm, yttermått inklusive ram: 53x68 cm
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 januari 2025
kl 20:47:45
20/1 20:42:45
20/1 20:42:59
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman