KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12577483
nr 1257 7483
Olle Bonniér
(1925-2016), Sverige
Blandteknik, Scenskiss. Till Birgit Åkesons balett, "Spel för åtta", på Operan. Monogramsignerad OB, "Scen 4". Trä på pappskiva, 33x63 cm
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 27 maj 2019
kl 20:19:08
700 kr
800 kr
1.000 kr
Olle Bonniér
Läs mer om Olle Bonniér