KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16292118

nr 1629 2118

Madeleine Pyk

(f. 1934), Sverige

Madeleine Pyk (f. 1934), "Ryttare". Signerad "Rosa Madeleine Pyk", daterad 1968. Blandteknik, bildmått: 17x22 cm, yttermått inklusive ram: 32x37 cm

Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 17 juni 2024
kl 19:27:45

13/6 21:56:29 1      1.000 kr
17/6 19:22:45 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 17 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Madeleine Pyk

Läs mer om Madeleine Pyk