KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12542006
nr 1254 2006
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Blandteknik, "Bottenmelodi". Signerad, daterad -55. Motivet: 19,5x12
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 13 maj 2019
kl 19:15:21
6/5 21:34:29
2.000 kr
8/5 23:48:14
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson