KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8324006

nr 832 4006

Henri Sert

(1938-1964), Frankrike

Blandteknik, Henri Sert (1938-1964), figur, signerad: "H S H 1959", 57x40 cm

Henri Paul Sert (Sers), fransk-svensk målare född på La Réunion utanför Afrikas kust 1938, död i Stockholm 1964.

Utrop:

10.000 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 3 juni 2013
kl 20:46:36

3/6 20:32:46 1      Vinnande bud

Henri Sert

Läs mer om Henri Sert