KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17323004
nr 1732 3004
Georg Pauli
(1855-1935), Sverige
Väg. Signerad. Akvarell, skiss. Blandteknik, bildmått: ca 11x17 cm, yttermått inklusive ram: 27x32 cm. Georg Pauli bodde på Värmdövägen 205 i Storängen
Kondition: reva
Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
800 kr
måndag 20 oktober 2025
kl 18:20:00
17/10 23:19:11
20 okt
Storängenkonstnärer
Läs mer om Storängenkonstnärer
Georg Pauli
Läs mer om Georg Pauli