KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7843781
nr 784 3781
Einar Kedja
(1907-1991), Sverige
Blandteknik, Åsa Ardin Kedja, Torgmotiv, signerad: Kedja, på papper, 150x265
Kondition: revor
Carl Einar Kedja, svensk målare, grafiker och heraldiker, född i Kalmar 1907, död 1991.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 22 oktober 2012
kl 17:27:24
600 kr
350 kr
500 kr
800 kr
Einar Kedja
Läs mer om Einar Kedja