![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10504393
*
nr 1050 4393
Spegel
50-60 tal, teak, höjd: 92 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2016
kl 20:00:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 19:47:43
1
500 kr
22/8 19:50:18
2
500 kr
22/8 19:50:18
1
500 kr (Budbetjänt)
22/8 19:50:36
2
600 kr
22/8 19:51:24
1
700 kr
22/8 19:52:09
2
800 kr
22/8 19:55:19
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1050 4393
Spegel
50-60 tal, teak, höjd: 92 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/8 19:47:43 | 1 | 500 kr |
22/8 19:50:18 | 2 | 500 kr |
22/8 19:50:18 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
22/8 19:50:36 | 2 | 600 kr |
22/8 19:51:24 | 1 | 700 kr |
22/8 19:52:09 | 2 | 800 kr |
22/8 19:55:19 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53