![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9298195
*
nr 929 8195
Spegel
mahogny / mässingsdekor, höjd: 60
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2014
kl 20:14:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 11:33:31
1
100 kr
7/12 11:24:02
2
500 kr
8/12 19:21:36
3
400 kr
8/12 19:21:36
2
450 kr (Budbetjänt)
8/12 19:22:05
3
500 kr
8/12 19:22:05
2
500 kr (Budbetjänt)
8/12 20:04:16
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny mässingsdekor spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 929 8195
Spegel
mahogny / mässingsdekor, höjd: 60
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 11:33:31 | 1 | 100 kr |
7/12 11:24:02 | 2 | 500 kr |
8/12 19:21:36 | 3 | 400 kr |
8/12 19:21:36 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
8/12 19:22:05 | 3 | 500 kr |
8/12 19:22:05 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
8/12 20:04:16 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny mässingsdekor spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53