ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11955295
*
nr 1195 5295
Spegel
sent 1800-tal, 112x50 cm
Kondition: skada
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 augusti 2018
kl 20:37:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 09:09:07
1
300 kr
6/8 10:03:23
2
350 kr
6/8 18:57:08
3
450 kr
6/8 20:21:48
4
450 kr
6/8 20:21:48
3
450 kr (Budbetjänt)
6/8 20:32:04
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
Kondition: skada
Läs om budbetjänten
nr 1195 5295
Spegel
sent 1800-tal, 112x50 cm
Kondition: skada
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 augusti 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/8 09:09:07 | 1 | 300 kr |
| 6/8 10:03:23 | 2 | 350 kr |
| 6/8 18:57:08 | 3 | 450 kr |
| 6/8 20:21:48 | 4 | 450 kr |
| 6/8 20:21:48 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 6/8 20:32:04 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



