ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9895044
*
nr 989 5044
Spegel
höjd: 66 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 19:13:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 23:22:38
1
300 kr
23/10 20:16:19
2
150 kr
23/10 20:16:20
1
200 kr (Budbetjänt)
23/10 20:17:00
2
250 kr
23/10 20:17:00
1
300 kr (Budbetjänt)
23/10 20:17:57
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 989 5044
Spegel
höjd: 66 cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/10 23:22:38 | 1 | 300 kr |
| 23/10 20:16:19 | 2 | 150 kr |
| 23/10 20:16:20 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 23/10 20:17:00 | 2 | 250 kr |
| 23/10 20:17:00 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 23/10 20:17:57 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



