ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10827176
*
nr 1082 7176
Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, längd: 92 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2017
kl 19:04:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/1 07:52:40
1
800 kr
7/1 13:40:34
2
800 kr
7/1 13:40:34
1
800 kr (Budbetjänt)
9/1 15:09:46
3
900 kr
9/1 18:26:12
4
1.000 kr
9/1 18:34:25
3
Vinnande bud
9/1 18:59:44
5
1.200 kr
9/1 18:59:44
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1082 7176
Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, längd: 92 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/1 07:52:40 | 1 | 800 kr |
| 7/1 13:40:34 | 2 | 800 kr |
| 7/1 13:40:34 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 9/1 15:09:46 | 3 | 900 kr |
| 9/1 18:26:12 | 4 | 1.000 kr |
| 9/1 18:34:25 | 3 | Vinnande bud |
| 9/1 18:59:44 | 5 | 1.200 kr |
| 9/1 18:59:44 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



