ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9298663
*
nr 929 8663
Spegel
Förgylld, höjd: 58 cm, bredd: 67 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2014
kl 19:17:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 15:04:55
1
100 kr
7/12 08:56:19
2
150 kr
7/12 17:47:56
3
200 kr
8/12 12:20:03
4
250 kr
8/12 16:59:08
5
400 kr
8/12 17:32:56
6
500 kr
8/12 17:33:33
6
600 kr
8/12 19:03:36
7
500 kr
8/12 19:03:36
6
600 kr (Budbetjänt)
8/12 19:06:50
7
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 929 8663
Spegel
Förgylld, höjd: 58 cm, bredd: 67 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 15:04:55 | 1 | 100 kr |
7/12 08:56:19 | 2 | 150 kr |
7/12 17:47:56 | 3 | 200 kr |
8/12 12:20:03 | 4 | 250 kr |
8/12 16:59:08 | 5 | 400 kr |
8/12 17:32:56 | 6 | 500 kr |
8/12 17:33:33 | 6 | 600 kr |
8/12 19:03:36 | 7 | 500 kr |
8/12 19:03:36 | 6 | 600 kr (Budbetjänt) |
8/12 19:06:50 | 7 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58