KONST / Litografier / Färglitografier 16009046
nr 1600 9046
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Färglitografier, 4 st, Signerade, Numrerade. Färglitografi, bildmått: 24x26 cm, yttermått inklusive ram: 31x33 cm
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 26 februari 2024
kl 18:11:40
1.000 kr
1.200 kr
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell