KONST / Litografier / Litografi 9401128
*
nr 940 1128
Olle Bonniér
(1925-2016), Sverige
Litografi, Olle Bonniér (f. 1925), 162/310, motivet: 50x42
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 februari 2015
kl 19:17:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 17:31:54
1
250 kr
9/2 19:08:40
2
200 kr
9/2 19:08:40
1
250 kr (Budbetjänt)
9/2 19:09:11
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Bonniér
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Läs mer om Olle Bonniér
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier olle bonniér svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:56
-
7067 Färglitografi
Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58
*
Olle Bonniér
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Olle Bonniér
nr 940 1128
Olle Bonniér
(1925-2016), Sverige
Litografi, Olle Bonniér (f. 1925), 162/310, motivet: 50x42
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 februari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/2 17:31:54 | 1 | 250 kr |
| 9/2 19:08:40 | 2 | 200 kr |
| 9/2 19:08:40 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 9/2 19:09:11 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Bonniér
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.Läs mer om Olle Bonniér
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier olle bonniér svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:56 -
7067 Färglitografi
Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58



