KONST / Litografier / Färglitografi 13767142
*
nr 1376 7142
Sivert Rapp
(1922-1989), Sverige
Färglitografi, Svampplockare. Signerad, PT, Motivet: 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 46x36 cm
Sivert Rapp, svensk skulptör och målare född 1922, död 1989.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2021
kl 18:34:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/2 00:19:28
1
200 kr
1/2 17:20:50
2
200 kr
1/2 17:20:50
1
200 kr (Budbetjänt)
1/2 17:20:58
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sivert rapp svampplockare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Sivert Rapp
Sivert Rapp, svensk skulptör och målare född 1922, död 1989.
Läs om budbetjänten
nr 1376 7142
Sivert Rapp
(1922-1989), Sverige
Färglitografi, Svampplockare. Signerad, PT, Motivet: 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 46x36 cm
Sivert Rapp, svensk skulptör och målare född 1922, död 1989.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/2 00:19:28 | 1 | 200 kr |
| 1/2 17:20:50 | 2 | 200 kr |
| 1/2 17:20:50 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 1/2 17:20:58 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sivert rapp svampplockare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



