KONST / Litografier / Färglitografi 13824593
*
nr 1382 4593
Mona Starfelt
(f. 1931), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 188/250, daterad 1983, Köksbordet. Motivet: 54x55, yttermått inklusive ram: 65x68 cm
Mona Starfelt, född 1931 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 mars 2021
kl 19:56:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 14:57:07
1
300 kr
28/2 12:11:56
2
150 kr
28/2 12:11:56
1
200 kr (Budbetjänt)
28/2 12:12:36
2
250 kr
28/2 12:12:36
1
300 kr (Budbetjänt)
28/2 12:14:27
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Mona Starfelt
Mona Starfelt, född 1931 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Mona Starfelt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik köksbordet litografi litografier litografiskt blad mona starfelt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54
*
Mona Starfelt
Mona Starfelt, född 1931 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Mona Starfelt
nr 1382 4593
Mona Starfelt
(f. 1931), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 188/250, daterad 1983, Köksbordet. Motivet: 54x55, yttermått inklusive ram: 65x68 cm
Mona Starfelt, född 1931 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 mars 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/2 14:57:07 | 1 | 300 kr |
| 28/2 12:11:56 | 2 | 150 kr |
| 28/2 12:11:56 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 28/2 12:12:36 | 2 | 250 kr |
| 28/2 12:12:36 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 28/2 12:14:27 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Mona Starfelt
Mona Starfelt, född 1931 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Mona Starfelt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik köksbordet litografi litografier litografiskt blad mona starfelt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54



