KONST / Litografier / Färglitografi 13272514
nr 1327 2514
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Studio Still Life, 1972. Signerad, numrerad 40/99, oramat löst blad. Bladets mått: 72x54 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 maj 2020
kl 19:33:25
18/5 19:19:06
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt