KONST / Litografier / Färglitografi 16463223
nr 1646 3223
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Signerad, numrerad 6/18. Färglitografi, bildmått: 27x63 cm, yttermått inklusive ram: 30x67 cm
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 30 september 2024
kl 18:46:04
30/9 18:10:26
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell