KONST / Litografier / Färglitografi 7574043
*
nr 757 4043
Helmi Kuusi
(1913-2000), Finland
Färglitografi , Helmi Kuusi (1913-2000), 1959, Vinterkust, motivets mått: 39 x 46
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 maj 2012
kl 18:03:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/5 18:31:38
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland färglitografi grafik helmi kuusi litografi litografier litografiskt blad norden nordeuropa nordisk vinterkust
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Helmi Kuusi
nr 757 4043
Helmi Kuusi
(1913-2000), Finland
Färglitografi , Helmi Kuusi (1913-2000), 1959, Vinterkust, motivets mått: 39 x 46
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 maj 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/5 18:31:38 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland färglitografi grafik helmi kuusi litografi litografier litografiskt blad norden nordeuropa nordisk vinterkust
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



