KONST / Litografier / Färglitografi 14088088
*
nr 1408 8088
Bengt Ribbentoft
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 250/360, "Moonlight". Motivet: 77x56cm, yttermått inklusive ram: 96x72cm
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2021
kl 18:17:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/7 23:34:03
1
350 kr
19/7 16:47:16
2
350 kr
19/7 16:47:16
1
350 kr (Budbetjänt)
19/7 16:47:32
2
450 kr
19/7 17:07:46
1
500 kr
19/7 18:12:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Läs mer om Bengt Ribbentoft
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt ribbentoft färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58
-
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, färgli..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:56
-
5140 Färglitografi
Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Sommarinteriör. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:56
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:52
-
5023 Färglitografi
Lars Karlsson Frost (f. 1958), Sverige. Blomsterst..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:43
*
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bengt Ribbentoft
nr 1408 8088
Bengt Ribbentoft
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 250/360, "Moonlight". Motivet: 77x56cm, yttermått inklusive ram: 96x72cm
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/7 23:34:03 | 1 | 350 kr |
19/7 16:47:16 | 2 | 350 kr |
19/7 16:47:16 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
19/7 16:47:32 | 2 | 450 kr |
19/7 17:07:46 | 1 | 500 kr |
19/7 18:12:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1943.Läs mer om Bengt Ribbentoft
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt ribbentoft färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58 -
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21 -
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, färgli..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:56
-
5140 Färglitografi
Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Sommarinteriör. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:56 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:52 -
5023 Färglitografi
Lars Karlsson Frost (f. 1958), Sverige. Blomsterst..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:43