KONST / Litografier / Färglitografi 11391093
*
nr 1139 1093
Ardy Strüwer
(1939-2023), Sverige
Färglitografi, Ardy Strüwer (f. 1939), 181/200, flygel, motivet: 76x57
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 19:45:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 11:42:48
1
300 kr
22/10 11:44:09
2
500 kr
22/10 11:51:52
3
450 kr
22/10 11:51:52
2
500 kr (Budbetjänt)
22/10 12:11:57
3
600 kr
22/10 19:09:18
2
800 kr
23/10 19:40:38
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Ardy Strüwer
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
Läs mer om Ardy Strüwer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ardy strüwer flygel färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58
-
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, färgli..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:56
-
5140 Färglitografi
Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Sommarinteriör. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:56
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:52
-
5023 Färglitografi
Lars Karlsson Frost (f. 1958), Sverige. Blomsterst..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:43
*
Ardy Strüwer
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
Läs mer om Ardy Strüwer
nr 1139 1093
Ardy Strüwer
(1939-2023), Sverige
Färglitografi, Ardy Strüwer (f. 1939), 181/200, flygel, motivet: 76x57
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/10 11:42:48 | 1 | 300 kr |
22/10 11:44:09 | 2 | 500 kr |
22/10 11:51:52 | 3 | 450 kr |
22/10 11:51:52 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
22/10 12:11:57 | 3 | 600 kr |
22/10 19:09:18 | 2 | 800 kr |
23/10 19:40:38 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
23 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Ardy Strüwer
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.Läs mer om Ardy Strüwer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ardy strüwer flygel färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58 -
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21 -
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, färgli..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:56
-
5140 Färglitografi
Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Sommarinteriör. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:56 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:52 -
5023 Färglitografi
Lars Karlsson Frost (f. 1958), Sverige. Blomsterst..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:43