bakg

  KONST / Litografier / Litografi 12422010



*

nr 1242 2010


Litografi

Oscar V Andersson, 1881. "Minne af Nordostpassagen". Signerad i tryckplåt. Motivet: 28x37 cm


Utrop:

500 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 100 kr (per 16:47:42)
Uppdatera
Visning

fredag 15/3, lördag 16/3, söndag 17/3 och måndag 18/3


Auktionen
avslutas:

måndag 18 mars kl 20:15:50


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/3 11:59:20 1      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 18 mar

Grafik

Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador Dalí, Yrjö Edelmann, S ...



Läs mer om Grafik
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier oscar v andersson
  • 2089 Etsning
    Olle Hanspers (f. 1923), Sverige. Signerad, datera..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 18:00
  • 1298 Färglitografi
    Marjatta Sarasalo (f. 1930), Finland. "Tre musor"...//
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 18:00
  • 2120 Konstmapp
    "Jubileumsportfölj Konstnärsklubben 1856-1981", 5 ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 18:01
  • 2029 Färglitografi
    Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Blidösu..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 18:02
  • 6001 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Blomsterstil..//
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 18:03
  • 2122 Konstmapp
    "Grafikgruppen 10 år", bland annat: Nils G Stenqvi..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 18:03

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier oscar v andersson
  • 2172 Färglitografi
    2 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Sig..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 18:33
  • 2008 Färglitografi
    Åke Arenhill (f. 1920), Sverige. Figurer, Signerad..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 19:50
  • 2019 Färglitografi
    Åke Westin (f. 1939), Sverige. Storkyrkobrinken, G..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 18:18




Ladda ner broschyr