Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmatur 8597072



*

nr 859 7072


Takarmatur

metall, 1950-tal, höjd: 22 cm


Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 november 2013
kl 19:13:47


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/11 17:17:52 1      Vinnande bud



  • Tema
  • 11 nov

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljuskronor metall takarmatur taklampa taklampor
  • 8336 Takarmatur
    glas och mässing. Diameter: 68 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:40
  • 8210 Takarmatur
    Jugend, koppar med skärm i alabster och glas. Diam..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:32
  • 8320 Takarmatur
    mässing och prismor. Diameter: 55 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:52




Ladda ner broschyr