FURNITURE / Tables / Lady's writing desk 7143277

nr 714 3277

LADY'S WRITING DESK

Victorian style, length: 90, width: 54, height: 113, wear, damages.

Nyrokoko, längd: 90, djup: 54, höjd: 113

Condition: slitage, skador

1500

SEK 950

Monday September 12 2011
at 19:22:01

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.