KONST / Litografier / Konstmapp 12422128

nr 1242 2128

Nils Kölare

(1930-2007), Sverige

Konstmapp, Nils Kölare (1930-2007), Sverige. "Ricercar". Signerade a tergo, numrerade a tergo 64/99, lösa blad, bladets mått: 30x40 cm

Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 18 mars 2019
kl 19:23:24

18/3 16:03:39 1      700 kr
18/3 19:18:25 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 mar

Nils Kölare

Läs mer om Nils Kölare