Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Syltkrukor 13956109



*

nr 1395 6109


Syltkrukor

3 st, Rörstrand och Gustavsberg, keramik, Höjd: 11 - 20 cm


Kondition: krackeleringar

Utrop:

300 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 maj 2021
kl 19:52:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/5 20:57:51 1      200 kr
3/5 14:53:27 1      300 kr
3/5 17:52:47 2      200 kr
3/5 17:52:47 1      250 kr (Budbetjänt)
3/5 17:58:09 3      Vinnande bud
3/5 19:29:53 4      400 kr
3/5 19:29:53 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka keramik syltkruka syltkrukor ytterfoder
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:27
  • 8090 Fat
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:29
  • 8079 Lockurna
    Gustavsberg. Höjd: 26 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:07
  • 7188 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:45
  • 8069 Vaser
    2 st, porslin, bemålade. Höjd: 27-31 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:53




Ladda ner broschyr