Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 11298151



*

nr 1129 8151


Edvard Forsström

(1854-1934), Sverige


Edvard Forsström (1854-1934), Herrum, signed with monogram, sheet: 18x14,


INDIAN INK DRAWING, Edvard Forsström (1854-1934), Herrum, monogramsignerad, bladets mått: 18x14


Edvard Forsström, born 1854, dead 1934, Swedish draughtsman.

Estimate:

1000

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday September 18 2017
at 20:02:19


  • Bid history
Time Bidder Bid
17/9 11:11:36 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Edvard Forsström

Edvard Forsström, born 1854, dead 1934, Swedish draughtsman.

Read more about Edvard Forsström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller edvard forsström herrum svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20
  • 8084 GOUACHE
    Michael Näslund. Signed, 50x60 cm, outer dimension..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:04




Ladda ner broschyr