KONST / Ramar / Ram 7663136
*
nr 766 3136
Ram
1800-tal, med oljetryck, ramens innermått: 67 x 67
Utrop:
600 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2012
kl 18:49:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/6 23:05:25
1
200 kr
28/6 22:32:46
2
250 kr
1/7 19:53:27
3
Vinnande bud
2/7 02:10:23
1
500 kr
2/7 02:10:41
1
700 kr
2/7 02:11:10
1
900 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljetryck ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:29
-
6663 Färglitografi
Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:33
*
Ram
nr 766 3136
Ram
1800-tal, med oljetryck, ramens innermått: 67 x 67
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 950 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/6 23:05:25 | 1 | 200 kr |
| 28/6 22:32:46 | 2 | 250 kr |
| 1/7 19:53:27 | 3 | Vinnande bud |
| 2/7 02:10:23 | 1 | 500 kr |
| 2/7 02:10:41 | 1 | 700 kr |
| 2/7 02:11:10 | 1 | 900 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljetryck ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:29 -
6663 Färglitografi
Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:33



