Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 7663136



*

nr 766 3136


Ram

1800-tal, med oljetryck, ramens innermått: 67 x 67


Utrop:

600 kr

Såld:

950 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 juli 2012
kl 18:49:56


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/6 23:05:25 1      200 kr
28/6 22:32:46 2      250 kr
1/7 19:53:27 3      Vinnande bud
2/7 02:10:23 1      500 kr
2/7 02:10:41 1      700 kr
2/7 02:11:10 1      900 kr



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljetryck ram ramar
  • 6665 AkrylmÃ¥lning
    Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 20:08
  • 6536 Blyerts
    Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:57
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 20:19
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 19:33
  • 6506 Färglitografi
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:29
  • 6663 Färglitografi
    Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, nu..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:33




Ladda ner broschyr