KONST / Ramar / Ram 10471374
*
nr 1047 1374
Ram
Förgylld, ramens innermått: 26x32
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 augusti 2016
kl 19:50:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/7 11:24:59
1
100 kr
1/8 09:15:26
2
400 kr
1/8 09:59:33
3
200 kr
1/8 09:59:33
2
250 kr (Budbetjänt)
1/8 09:59:38
3
300 kr
1/8 09:59:38
2
350 kr (Budbetjänt)
1/8 15:21:45
3
400 kr
1/8 15:21:45
2
400 kr (Budbetjänt)
1/8 15:21:50
3
450 kr
1/8 18:49:19
2
500 kr
1/8 19:45:43
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
5277 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:39
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:55
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:17
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:28
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:07
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:57
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 1047 1374
Ram
Förgylld, ramens innermått: 26x32
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/7 11:24:59 | 1 | 100 kr |
1/8 09:15:26 | 2 | 400 kr |
1/8 09:59:33 | 3 | 200 kr |
1/8 09:59:33 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
1/8 09:59:38 | 3 | 300 kr |
1/8 09:59:38 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
1/8 15:21:45 | 3 | 400 kr |
1/8 15:21:45 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
1/8 15:21:50 | 3 | 450 kr |
1/8 18:49:19 | 2 | 500 kr |
1/8 19:45:43 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
5277 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:39 -
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:55 -
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:17
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:28 -
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:07 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:57