GLAS OCH KERAMIK / Figuriner / Figurin 11132530

nr 1113 2530

Figurin

Meissen, 1800-tal, höjd 21 cm

Kondition: skador, lagade fingrar

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 5 juni 2017
kl 18:08:48

5/6 00:21:16 1      Vinnande bud

Meissen
1710 startades Europas första porslinsfabrik i Meissen.