KONST / Litografier / Färglitografi 12422185

nr 1242 2185

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Färglitografi, Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad 100/360. Motivet: 46x56

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 18 mars 2019
kl 19:04:51

18/3 18:41:34 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 mar

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin