KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 7884559
*
nr 788 4559
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsningar, 3 st, Lennart Glemme (f. 1927), 9x13 + 14x27
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2012
kl 18:39:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 17:25:52
1
100 kr
29/10 18:02:17
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik lennart glemme svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
6203 Linoliumgravyrer
3 st. Signerad Bocca Rossa, EA-upplaga (Épreuve d’..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:32
*
Lennart Glemme
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
nr 788 4559
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsningar, 3 st, Lennart Glemme (f. 1927), 9x13 + 14x27
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 17:25:52 | 1 | 100 kr |
29/10 18:02:17 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik lennart glemme svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59 -
6203 Linoliumgravyrer
3 st. Signerad Bocca Rossa, EA-upplaga (Épreuve d’..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:32