![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11391094
*
nr 1139 1094
Etsning
3 st, Dressyr, efter Joh. El. Ridinger, bladets mått: 51x38
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 18:21:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 18:18:35
1
800 kr
13/10 11:07:16
2
900 kr
23/10 17:01:49
1
1.000 kr
23/10 18:02:53
2
Vinnande bud
23/10 18:09:23
1
1.200 kr
23/10 18:09:23
2
1.300 kr (Budbetjänt)
23/10 18:09:53
1
1.400 kr
23/10 18:09:53
2
1.500 kr (Budbetjänt)
23/10 18:10:32
1
1.600 kr
23/10 18:10:32
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dressyr etsning etsningar grafik joh ridinger
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:54
*
Etsning
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
nr 1139 1094
Etsning
3 st, Dressyr, efter Joh. El. Ridinger, bladets mått: 51x38
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 18:18:35 | 1 | 800 kr |
13/10 11:07:16 | 2 | 900 kr |
23/10 17:01:49 | 1 | 1.000 kr |
23/10 18:02:53 | 2 | Vinnande bud |
23/10 18:09:23 | 1 | 1.200 kr |
23/10 18:09:23 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
23/10 18:09:53 | 1 | 1.400 kr |
23/10 18:09:53 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
23/10 18:10:32 | 1 | 1.600 kr |
23/10 18:10:32 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...![](/tema/themes/{9869DCB0-8759-4CC3-9831-807F44CE3756}_183x97.jpg)
Läs mer om Grafik
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dressyr etsning etsningar grafik joh ridinger
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:54