KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12804225
nr 1280 4225
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Flicka med tax. Signerad. Motivet: 16x11 cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 7 oktober 2019
kl 20:13:13
100 kr
200 kr
Folke Gullby
Läs mer om Folke Gullby
Folke Gullby
Läs mer om Folke Gullby
nr 1280 4225
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 250 kr |
måndag 7 oktober 2019 |
Folke Gullby