ART / Etchings etc / Etching 9557565
*
nr 955 7565
ETCHING
Efter Zorn, unsigned, subject: 18x12,
Efter Zorn, osignerad, motivet: 18x12
Estimate:
1000
Sold:
SEK 800
Auction date:
Monday April 20 2015
at 20:36:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
18/4 13:01:48
1
700 kr
20/4 20:28:53
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik svensk grafik svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer zorn
-
8290 ETCHINGS
2 pcs, Mas-Olle, outer dimensions including frame:..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:37
-
1007 COLOUR ETCHING
Zao Wou-Ki (b. 1921). Signed, numbered 189/200, da..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:12
*
ETCHING
nr 955 7565
ETCHING
Efter Zorn, unsigned, subject: 18x12,
Efter Zorn, osignerad, motivet: 18x12
| Estimate: | 1000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 800 |
| Auction date: |
Monday April 20 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 18/4 13:01:48 | 1 | 700 kr |
| 20/4 20:28:53 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik svensk grafik svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer zorn
-
8290 ETCHINGS
2 pcs, Mas-Olle, outer dimensions including frame:..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:37 -
1007 COLOUR ETCHING
Zao Wou-Ki (b. 1921). Signed, numbered 189/200, da..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:12



