KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 14499292

nr 1449 9292

Axel Salto

(1889-1961), Danmark

Torrnålsgravyr, Signerad, numrerad eget tryk, par. Bildmått: 20x32, oramat löst blad

Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 21 februari 2022
kl 20:11:32

Axel Salto

Läs mer om Axel Salto