Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestickuppsättning 6627262



*

nr 662 7262


Bestickuppsättning

108 del. nysilver, Vasamodellen


Utrop:

300 kr

Såld:

2.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 oktober 2010
kl 18:30:11


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/10 21:12:02 1      600 kr
13/10 23:33:58 2      500 kr
13/10 23:35:16 2      700 kr
14/10 00:43:08 3      750 kr
16/10 20:29:28 4      950 kr
17/10 09:12:34 3      850 kr
17/10 17:35:39 5      1.200 kr
17/10 18:22:13 6      1.100 kr
17/10 18:23:00 6      1.300 kr
17/10 21:37:29 4      1.500 kr
18/10 13:49:56 7      1.600 kr
18/10 13:59:56 4      1.700 kr
18/10 17:00:04 8      2.000 kr
18/10 17:04:40 5      2.000 kr
18/10 17:12:49 5      2.300 kr
18/10 17:20:46 8      2.300 kr
18/10 17:22:50 8      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestickuppsättning matbestick nysilver pläter silver vasamodellen ädelmetall
  • 7062 Bestick
    Global, Japan, 43 delar, kromstål
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:30
  • 7089 Bestick
    silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:22
  • 7214 Frimärksdosa
    silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:05
  • 7126 Gafflar
    Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:59
  • 6324 Ljuslyktor
    Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:38
  • 7198 SockerskÃ¥l
    silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:11




Ladda ner broschyr