GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Krucifix 15664137
*
nr 1566 4137
Krucifix
Keramik, Fredrik Friesendahl, Signerad. Höjd: 34 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2023
kl 20:33:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 19:12:10
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fredrik friesendahl keramik krucifix krusifix
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45
*
Krucifix
nr 1566 4137
Krucifix
Keramik, Fredrik Friesendahl, Signerad. Höjd: 34 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/9 19:12:10 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fredrik friesendahl keramik krucifix krusifix
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45



