GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kaffekoppar 7931761
*
nr 793 1761
Kaffekoppar
4 st, Astra, Trost, Gefle
Kondition: 1st kopp med miniatyrnagg
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2012
kl 19:46:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 19:25:46
1
300 kr
26/11 19:41:10
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astra gefle kaffegods kaffekopp kaffekoppar kaffeservis kaffeservisdelar svensk keramik svenska keramiker trost
-
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:48
*
Kaffekoppar
Kondition: 1st kopp med miniatyrnagg
nr 793 1761
Kaffekoppar
4 st, Astra, Trost, Gefle
Kondition: 1st kopp med miniatyrnagg
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/11 19:25:46 | 1 | 300 kr |
| 26/11 19:41:10 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astra gefle kaffegods kaffekopp kaffekoppar kaffeservis kaffeservisdelar svensk keramik svenska keramiker trost
-
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:48



