Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 11676280



*

nr 1167 6280


Keramik

11 delar, ostindiskt, diverse


Utrop:

300 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 mars 2018
kl 20:39:01


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/3 17:25:56 1      250 kr
4/3 23:22:28 2      150 kr
4/3 23:22:28 1      200 kr (Budbetjänt)
5/3 08:26:53 3      1.000 kr
5/3 17:39:48 2      350 kr
5/3 17:39:48 3      400 kr (Budbetjänt)
5/3 17:39:52 2      450 kr
5/3 17:39:52 3      500 kr (Budbetjänt)
5/3 17:39:55 2      600 kr
5/3 17:39:55 3      700 kr (Budbetjänt)
5/3 18:22:54 2      800 kr
5/3 18:22:54 3      900 kr (Budbetjänt)
5/3 18:22:56 2      1.000 kr
5/3 18:22:56 3      1.000 kr (Budbetjänt)
5/3 20:34:02 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ostindiskt
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 20:19
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 20:13
  • 6166 Fat
    4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:57
  • 6643 Fat
    Mateus, Porutgal, porslin. Diameter: 42 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:31
  • 6644 Fat
    med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:02
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:33




Ladda ner broschyr