BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 3375183
*
nr 337 5183
Kandelabrar
1 par, keramik, Italien, H22, (lagning)
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 15:43:36
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk kandelaber kandelabrar keramik lagning ljusstakar ljusstake sydeuropa
-
6587 Äggkoppar
ett par, sterlingsilver, 1960, CG Hallberg, Gust. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:40
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:02
-
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:49
-
6311 Golvljusstakar
2 st, mässing. Höjd: 78-98cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:00
-
6463 Ljuslyktor
ett par, Mässing med glaskupor. Höjd: 26 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08
-
6410 Ljusstakar
ett par, Gustavsberg, kolonner i porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:40
*
Kandelabrar
nr 337 5183
Kandelabrar
1 par, keramik, Italien, H22, (lagning)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/11 15:43:36 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk kandelaber kandelabrar keramik lagning ljusstakar ljusstake sydeuropa
-
6587 Äggkoppar
ett par, sterlingsilver, 1960, CG Hallberg, Gust. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:40 -
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:02 -
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:49
-
6311 Golvljusstakar
2 st, mässing. Höjd: 78-98cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:00 -
6463 Ljuslyktor
ett par, Mässing med glaskupor. Höjd: 26 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08 -
6410 Ljusstakar
ett par, Gustavsberg, kolonner i porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:40



