SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Brevkniv 11288427
nr 1128 8427
Brevkniv
Chester, Tidigt 1900-tal, Silver/Ben, längd: 26 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 september 2017
kl 18:20:52
11/9 14:26:49
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver