GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 6035201

nr 603 5201

Ilse Claeson

(1907-1999), Sverige

Skål, Rörstrand, Ilse Claeson, diameter: 20, höjd: 12

Kondition: nagg, slitage

Ilse Claeson Roempke, född 1907, död 1999, svensk keramiker och textilkonstnär.

Utrop:

100 kr

Såld:

400 kr

måndag 5 oktober 2009
kl 17:47:43

Ilse Claeson

Läs mer om Ilse Claeson
Rörstrand